Úvodní stránka  |  Informace  |  Kontakt
dražby:
majetek:
kraj:

« zpět k přehledu dražeb

Chcete-li se účastnit této dražby, musíte se nejprve přihlásit ke svému účtu.

Pokud zatím svůj účet nemáte, zaregistrujte se.

Dražba průmyslového areálu Petrov nad Desnou, okr. Šumperk

Aktuální stav dražby:
nevydraženo

Základní informace

Typ dražby:
nařízená
Způsob dražby:
ELEKTRONICKÁ DRAŽBA
Číslo jednací:
114 EX 364/16-359
Vyřizuje:
Mgr. Jiří Kachlík
Odhadní cena:
16.720.000,- Kč
Nejnižší podání:
11.146.667,- Kč

Podrobné informace o předmětu dražby

Kategorie:
nemovitost, průmyslová stavba
Okres:
Šumperk

Související dokumenty

Dražební vyhláška / dokument byl archivován (dražba ukončena)
Usnesení MS v Praze č.j. MSPH 92 INS 9845/2022-A- 8 - předběžné opatření - POVOLENÍ PROVEDENÍ dražby / dokument byl archivován (dražba ukončena)
Znalecký posudek / dokument byl archivován (dražba ukončena)
Ekologická zátěž / dokument byl archivován (dražba ukončena)
Dražba průmyslového areálu Petrov nad Desnou, okr. Šumperk
Poslat odkaz známému   Vytisknout informace

Popis předmětu dražby:

Ve vztahu k draženým nemovitým věcem exekutorský kandidát upozorňuje, že dne 21.10.2021 byl soudnímu exekutorovi z Ministerstva financí doručen Zápis z mimořádného kontrolního dne na staré ekologické zátěži společnosti Mototrading, spol. s r.o. v Petrově nad Desnou ze dne 26.05.2021, Návrh Ministerstva financí na rozdělení garance a rozhodnutí České inspekce životního prostředí ze dne 16.5.2000 č.j. 8/OV/4346/00Te. Rozhodnutím ČIŽP č.j. 8/OV/4346/00Te byla původnímu vlastníku - společnosti VELAMOS, a.s. uložena realizace sanačních prací v lokalitě Sobotín-závod (týkají se nemovitých věcí které jsou předmětem této dražby). Na lokalitě proběhla v letech 1999-2010 sanace, přičemž nebylo dosaženo cílových sanačních limitů. Při prohlídce areálu (předmětu dražby) konané v rámci mimořádného kontrolního dne svolaného na den 20.05.2021 Českou inspekcí životního prostředí, oblastní inspektorát Olomouc, oddělení ochrany vod a oddělení odpadového hospodářství, byly zjištěny nové skutečnosti, které by mohly významně zhoršit stav na dané lokalitě, přičemž na základě těchto zjištění dojde k obnovení řešení staré ekologické zátěže v lokalitě Sobotín-závod. Dle stanoviska Ředitelství ČIŽP nelze novým majitelům vydávat nová rozhodnutí ve stejné věci, jelikož stávající Rozhodnutí přechází na právního nástupce (právní nástupnictví ve věci). Z uvedeného vyplývá, že Rozhodnutí ČIŽP z r.2000 zůstává závazné i pro případného nového vlastníka nemovitostí.

Ze shora uvedenými listinami (Zápis z mimořádného kontrolního dne na staré ekologické zátěži společnosti Mototrading, spol. s r.o. v Petrově nad Desnou ze dne 26.05.2021, Návrh Ministerstva financí na rozdělení garance a Rozhodnutí České inspekce životního prostředí ze dne 16.5.2000 č.j. 8/OV/4346/00Te) se lze seznámit v sídle soudního exekutora, listiny jsou rovněž, společně s tímto usnesením, vyvěšeny na portálu dražeb (https://www.portaldrazeb.cz), v dražebním systému soudního exekutora (https://drazby.soudni-exekutor.cz) a na úřední desce soudního exekutora (https://soudni-exekutor.cz)

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace